Klasa szósta

SZÓSTY ROK SZKOLNY

Lekcja geografii zostaje rozszerzona o podstawowe wiadomości z mineralogii. Przedstawione jest pochodzenie wapienia, granitu, wulkanizmu. Poza tym omawiane są warunki klimatyczne oraz nauka o różnych krainach geograficznych.

Omawianie historii koncentruje się na czasach państwa rzymskiego.

Dochodzi nowy przedmiot – fizyka. Omawiane jest światło, dźwięk, magnetyzm, powietrze, ciśnienie atmosferyczne i elektryczność statyczna.

Początki rysunku w czerni i bieli.

W geometrii dochodzi posługiwanie się cyrklem i poznanie rodzajów kątów.